PIKNIK WOJSKOWY W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ - Powiat Słubicki

21 maja 2022 r., w godzinach 11:00 – 18:00 na Placu Wojska Polskiego w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się piknik wojskowy, pt. „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”, na który zaprasza Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim ppłk Adam KOTARAK

Taki piknik będzie odbywał się tylko w 32 miastach w Polsce. Jego organizacja jest związana z wejściem w życie nowej Ustawy o obronie Ojczyzny z dnia 11 marca 2022 r.

Podczas pikniku odbędzie się min.:  występ orkiestry wojskowej ze Szczecina, musztra paradna kadetów z ZSTiO w Gorzowie Wlkp., zaśpiewa chór uczniowski z II LO w Gorzowie Wlkp. Obecne będą również wszystkie formacje służb mundurowych oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Będzie można również obejrzeć najnowszy sprzęt wojskowy, wystawiony przez jednostki wojskowe. Nie zabraknie także pysznej wojskowej grochówki i innych atrakcji.

Piknik zainauguruje Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak o godz. 11. Tuż po tym, nastąpi 30 minutowy koncert orkiestry wojskowej.

pdfplakat-kostrzyn-PIKNIK.pdf1.5 MB