Mamy pół miliona złotych na pomoc dla przybyłych Ukraińców! - Powiat Słubicki

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim starosta Leszek Bajon odebrał odpowiednią umowę od marszałek województwa Elżbiety Anny Polak.

Przypomnijmy: tydzień po wybuchu wojny na Ukrainie zarząd województwa zdecydował o przeznaczeniu 6 milionów złotych do podziału między wszystkie lubuskie powiaty, w ramach zarządzania kryzysowego, a konkretnie: z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom zza wschodniej granicy.

Teraz te pieniądze stały się faktem. Serdecznie dziękujemy zarządowi województwa, w szczególności pani marszałek oraz członkowi zarządu Marcinowi Jabłońskiemu – był to kolejny już raz, kiedy zdecydowali się wspomóc samorządy w ich potrzebach.

Fot. Zdzisław Haczek / Urząd Marszałkowski