W starostwie o kształceniu bez granic - Powiat Słubicki

- Stawiamy na powiatową oświatę. Połączyliśmy dwie szkoły w jedno duże Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. To po to, by wyjść naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy. I w tym właśnie zakresie liczymy na współdziałanie z naszymi partnerami zza Odry - mówił wczoraj wicestarosta Robert Włodek, podczas otwarcia XII posiedzenia Słubicko-Frankfurckiej Rady ds. Kształcenia, które odbyło się w starostwie.

W dalszej części Izabela Glišić, kierownik Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg Brandneburgia-Polska, omówiła przygotowanie do nowego programu Interreg VI A. Przedstawiono także rezultaty projektu "Doświadczyć Dwumiasta" oraz dyskutowano na temat pomysłów na nowe projekty dotyczące kształcenia.

Dziękujemy wszystkim za obecność.