W starostwie o "wodnym partnerstwie" - Powiat Słubicki

We współpracy ze starostą Leszkiem Bajonem Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku zorganizował wczoraj w starostwie spotkanie w sprawie tworzenia Lokalnych Partnerstw dla Wody na terenie powiatu słubickiego.

W jakim celu? - Z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w każdym powiecie w Polsce ma powstać Lokalne Partnerstwo ds. Wody, którego zadaniem będzie przede wszystkim diagnoza stanu gospodarki wodnej, aktywizacja i integracja środowisk lokalnych w rozwiązywaniu problemu suszy w rolnictwie – podkreślali organizatorzy. Dziękujemy za wizytę, zaś akcję, rzecz jasna, popieramy!