Medal Pro Patria dla słubiczanina Michała Sobocińskiego - Powiat Słubicki

Wczorajsza sesja Rady Powiatu rozpoczęła się iście uroczystym, wręcz patriotycznym akcentem; na wniosek starosty Leszka Bajona Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przyznał Michałowi Sobocińskiemu, wieloletniemu społecznikowi, autorowi oraz współtwórcy wielu projektów upamiętniających i przybliżających wiedzę historyczną mieszkańcom regionu, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży, medal Pro Patria.

- To wyjątkowe odznaczenie jest nadawane osobom szczególnie zasłużonym w kultywowanie pamięci o walce o niepodległość ojczyzny – podkreślał starosta Leszek Bajon, wręczając medal M. Sobocińskiemu. Przypomnijmy, że medal Pro Patria odebrał podczas grudniowej sesji także ks. ppor. Marcin Majewski.

Serdecznie gratulujemy!