Strażacy z obu stron Odry razem dla mieszkańców obu powiatów! - Powiat Słubicki

Partnerskie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze oraz taktyczno-bojowe jednostek z obu powiatów, wspólne szkolenia, a także prezentacje i sympozja - to tylko niektóre punkty planu w ramach współpracy transgranicznej, dotyczącej ochrony przeciwpożarowej i zwalczania skutków klęsk żywiołowych na lata 2022-2023.

Dokument zatwierdzili dziś: starosta Leszek Bajon oraz wicestarosta powiatu Odra-Szprewa Michael Buhrke. Towarzyszyli im powiatowi komendanci straży pożarnych: bryg. Wojciech Śliwiński oraz Klaus-Peter Schulz.

- Pandemia spowodowała rozluźnienie naszej współpracy. Teraz wzmacniamy ją ze zdwojoną siłą - zapowiadali starostowie partnerskich powiatów.

Dziękujemy za wizytę! / Danke für Ihren Besuch!