W Cybince powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych i Zdrowotnych - Powiat Słubicki

Mamy to! W Cybince powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych i Zdrowotnych. Udało się pozyskać na ten cel ponad 900 tys. złotych ze środków unijnych. To w ramach projektu o wdzięcznej nazwie „Zielona Przystań Powiatu”. W budynku, w którym jeszcze niedawno znajdował się dom dziecka „Nasza Chata”, powstanie profesjonalne Powiatowe Centrum Usług Społecznych, czyli miejsce pomocy asystenckiej, opiekuńczej i zdrowotnej.

To jednak nie wszystko! Będzie tu także Dom Dziennego Pobytu dla 20 osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. W budynku przy ul. Lwowskiej 7 znajdzie się miejsce także dla Akademii Rozwoju Umiejętności, w której prowadzone będą zajęcia dla dzieci i młodzieży z powiatu słubickiego, w tym dla wychowanków z placówek opiekuńczych. Całość ma być gotowa do końca 2023 roku.

Całkowita wartość tego zadania to ponad milion złotych. Z Europejskiego Funduszu Społecznego udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad 900 tysięcy złotych.

Dziś, w jednym z pomieszczeń przyszłego Centrum, odpowiednią umowę podpisali: członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, starosta Leszek Bajon oraz wicestarosta Robert Włodek, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Grażyny Neumann i w obecności władz Cybinki.

Odliczamy zatem czas do rozpoczęcia prac!