Młodzi mają głos - ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Powiatu Słubickiego! - Powiat Słubicki

Dziś nasi uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. To idealna okazja by ogłosić, że w ich szkołach ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Powiatu Słubickiego, o której utworzeniu zdecydowali radni tuż przed świętami.

Kilka słów  o nowej Radzie: będzie ona reprezentacją uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego powiatu, a jej kadencja potrwa dwa lata. Radni będą procedować na sesjach, łącznie z podejmowaniem uchwał. Będzie wybrany przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz. Radni będą mieli możliwość zaangażowania się w lokalną politykę, będą mogli także decydować o ważnych dla nich sprawach.

Kto może zostać członkiem Rady? Musi to być mieszkaniec powiatu słubickiego, a także uczeń szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu. Osoba ta nie może być zawieszona w prawach ucznia ani być prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo. Wśród radnych nie może się również znaleźć uczeń nieletni, wobec którego prawomocnie orzeczono o zastosowaniu środka wychowawczego, poprawczego lub wychowawczo–leczniczego.

Właśnie ruszyła procedura wyborcza. Wybory przeprowadzone będą w sześciu okręgach wyborczych, którymi są szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu:

• okręg nr 1 – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach;
  • okręg nr 2 – Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie;
  • okręg nr 3 – Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach;
  • okręg nr 4 – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Rzepinie;
  • okręg nr 5 – Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach;
  • okręg nr 6 – Specjalna Branżowa Szkoła I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Słubicach.

Okręgom przysługują po trzy mandaty na okręg, a wybory w poszczególnych okręgach przeprowadzają szkolne komisje wyborcze, powoływane przez dyrektora danej szkoły.

Zgłoszenia kandydatów przyjmują Szkolne Komisje Wyborcze - chętni mogą zgłaszać swoją kandydaturę na każdej długiej przerwie do 7 marca, zaś wybory odbędą się 15 marca.

Poniżej znajdują się odpowiednie dokumenty do pobrania, jak również pełna treść uchwały w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Powiatu Słubickiego. Zapraszamy!

pdf1.-Dane-kandydata.pdf495.95 KB

pdf2.-Zgoda-na-przetwarzanie-danych.pdf458.23 KB

pdf3.-Zgoda-kandydata-lub-rodzica.pdf457.81 KB

pdf4.-Karta-do-gosowania.pdf468.44 KB