W Słubicach i Ośnie Lubuskim pobiegli dla niepodległej - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Nieważne, kto będzie pierwszy! Ważne, że tu jesteśmy! Biegniemy, by pokazać, że żyjemy w wolnej Polsce - tłumaczyli nam młodzi sprinterzy, którzy w środę z pasją pokonywali dystans wokół placu Bohaterów.

Ta biegowa impreza, która co roku przyciąga setki młodych biegaczy, zorganizowana została już po raz trzydziesty drugi. By uczcić przypadające nazajutrz Święto Niepodległości, biegały przedszkolaki i uczniowie szkół z terenu całego powiatu, ale nie tylko. Nie zabrakło także zawodników z Sulęcina czy Frankfurtu nad Odrą.

Przygotowano 24 biegi dla dzieci w różnym wieku. Pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii nagradzano statuetkami i pamiątkowymi koszulkami, zaś wszyscy najmłodsi uczestnicy kończyli bieg z medalami. Wręczali je m.in. organizatorzy biegów: starosta Leszek Bajon i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Następnego dnia dla niepodległej mieli okazję pobiec starsi biegacze. W ramach czwartej edycji Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr ulicami Słubic przebiegło blisko stu uczestników, zaś dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Jakub Gocal z Sulęcina.

W podobny sposób uczczono Święto Niepodległości w Ośnie Lubuskim. W tamtejszych obchodach wzięli udział również: członek zarządu powiatu Maciej Błoński oraz radny Krzysztof Bohuszko, który był jednym z wielu uczestników VI Biegu Niepodległości. Jego trasa wynosiła 5 kilometrów.

 

Więcej zdjęć opisanych wyżej biegów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij