103 lata temu odrodziła się wolna Polska - Powiat Słubicki

Samorządowcy, przedstawiciele szkół, instytucji, służb mundurowych oraz wielu organizacji i stowarzyszeń wzięli wczoraj udział w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości, które tradycyjnie odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Była msza za ojczyznę, apel pamięci oraz złożenie kwiatów w panteonie żołnierza polskiego. Po części oficjalnej przyszedł czas na niepodległościowy koncert. Powiat słubicki reprezentował współorganizator uroczystości starosta Leszek Bajon, wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Wiesławem Kołoszą i jego zastępcą Ryszardem Chusteckim.