Marszałek senatu z wizytą w powiecie słubickim - Powiat Słubicki

To dopiero wizyta! W przededniu Święta Niepodległości powiat słubicki odwiedziła trzecia najważniejsza osoba w Polsce, czyli marszałek senatu Tomasz Grodzki, który spotkał się ze starostą Leszkiem Bajonem.

Wizyta marszałka była związana z uruchomieniem w Radówku pod Górzycą farmy wiatrowej, składającej się z dwunastu wiatraków, z których każdy wytwarza moc o sile dwóch megawatów. Daje to mniej więcej osiemdziesiąt gigawatogodzin rocznie, co pozwoli na wytworzenie prądu dla 40 tysięcy gospodarstw! W dodatku zielona energia wpłynie na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery aż o 70 tysięcy ton na rok. Całość inwestycji pochłonęła około 140 milionów złotych.

- Mam nadzieję, że zdają sobie państwo sprawę z tego, w jak ważnym wydarzeniu uczestniczycie. Ma to znaczenie zwłaszcza dziś, kiedy od katastrofy klimatycznej dzielą nas już nie przysłowiowe godziny, lecz minuty – mówił T. Grodzki.