Do słubickiego szpitala trafiła supernowoczesna karetka - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego idzie jak po maśle, lecznica co rusz wzbogaca się o kolejne, kupowane za środki z różnych źródeł urządzenia, wkrótce rozpocznie się termomodernizacja szpitala, a dziś pod jego murami zaparkował pachnący nowością ambulans.

- Ten pojazd wraz ze znajdującym się w nim sprzętem znacznie usprawni naszą pracę, jaką jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego – nie kryli radości ratownicy. I trudno się dziwić: nowa karetka naprawdę robi wrażenie, w dodatku jest wyposażona w całe mnóstwo nowoczesnego sprzętu, niezbędnego podczas codziennej pracy medyków.

Pojazd kosztował ponad 640 tysięcy złotych, z czego 520 tysięcy przekazało Ministerstwo Zdrowia, w ramach jednego z projektów.

 

Grantodawca: Ministerstwo Zdrowia, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Udostępnij