Wnioski o kasę z zewnątrz złożone! Trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie - Powiat Słubicki

- Mimo, że w powiecie słubickim trwa program naprawczy, nie załamujemy rąk i szukamy pieniędzy gdzie indziej. Tylko w ostatnim czasie złożyliśmy aż pięć wniosków o dofinansowanie ważnych dla mieszkańców inwestycji – mówił radnym podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu starosta Leszek Bajon.

I tak: w ramach „Polskiego ładu” powiat słubicki stara się o dofinansowanie tych oto przedsięwzięć:

• Adaptacja jednego ze skrzydeł Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim na potrzeby internatu (wnioskowana kwota: 4 250 000 zł),
  • Budowa boiska wielofunkcyjnego dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach (wnioskowana kwota: 1 440 000 zł),
  • Przebudowa drogi powiatowej nr 1248F z Cybinki do Kłopotu (wnioskowana kwota: 4 947 600 zł).

Zaś w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg złożono wnioski na dofinansowanie następujących inwestycji drogowych:

• Wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1248F w Cybince (wnioskowana kwota: 209 460 zł),
  • Przebudowa drogi powiatowej 1248F z Cybinki do Kłopotu (wnioskowana kwota: 5 208 000 zł).