O obwodnicy Słubic w polskim parlamencie - Powiat Słubicki

Wygląda na to, że starania starosty Leszka Bajona o wyczekiwaną przez mieszkańców obwodnicę nabierają rumieńców - wczoraj, podczas posiedzenia sejmu, mówili o niej parlamentarzyści. I to z różnych frakcji politycznych.

Przypomnijmy: posłowie (Krzysztof Gadowski, Tomasz Nowak oraz Piotr Borys), którzy niedawno odwiedzili starostę, zapowiedzieli złożenie w imieniu całego Klubu Platformy Obywatelskiej interpelacji w kwestii obwodnicy. Swoją pomoc zaoferowała także posłanka Krystyna Sibińska, która wczoraj zabrała w tej sprawie głos z sejmowej mównicy. - Obwodnica jest Słubicom po prostu potrzebna - przekonywała.

Temat podchwycił także poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurzępa. - Słubice to dla Europejczyków wrota do Polski. Zatem proszę o wsparcie tej inwestycji - apelował.

Jak widać, wreszcie udało się pozyskać poparcie w sprawie obwodnicy w kręgach parlamentarnych, w dodatku ze stron różnych ugrupowań. Wisienką na torcie może być zapowiadana interpelacja. Dziękujemy za wsparcie i trzymamy kciuki za kolejne etapy!