Oddaliśmy hołd bohaterom - Powiat Słubicki

- Mija 76 lat od zakończenia najkrwawszego konfliktu w historii. Mimo upływu niemal ośmiu dekad od II wojny światowej, pamięć o niej i jej ofiarach wciąż jest żywa. Także wśród mieszkańców naszego powiatu - podkreślał w sobotę starosta Leszek Bajon, który złożył kwiaty pod pomnikiem na placu Bohaterów. Towarzyszyli mu: przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza i wicestarosta Robert Włodek. Był również radny Jacek Chmurzyński.

Wśród składających hołd bohaterom tamtych dni nie zabrakło przedstawicieli gminy Słubice z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem na czele. Cieszyła obecność delegacji słubickich oddziałów związków: "Dzieci Wojny", Sybiraków oraz Nauczycielstwa Polskiego. Kwiaty złożyli również uczniowie i nauczyciele powiatowych szkół. Zaś ks. kan. Henrykowi Wojnarowi dziękujemy za piękne słowa. Przypomniały one, że pamiętamy. I pamiętać będziemy.

Więcej zdjęć z sobotniej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.