W jedności siła! Razem będziemy starać się o miliony z Brukseli! - Powiat Słubicki

Członek zarządu województwa Marcin Jabłoński i starosta Leszek Bajon spotkali się dziś z włodarzami wszystkich gmin powiatu słubickiego, a także Kostrzyna nad Odrą i Słońska, by porozmawiać o wspólnych działaniach na rzecz pozyskania unijnych pieniędzy. Podkreślmy: dużych pieniędzy.

Spotkanie było wynikiem podpisania listu intencyjnego dotyczącego stworzenia tzw. inicjatywy G7. Mimo, że odpowiednie dokumenty w tej sprawie powstaną w najbliższym czasie, to już dziś samorządowcy ze Słubic, Rzepina, Cybinki, Ośna Lubuskiego, Górzycy, Słońska i Kostrzyna nad Odrą podejmują wspólne kroki, by unijna kasa płynęła do ich gmin szerokim strumieniem. A jest o co walczyć, gdyż z unijnego budżetu Lubuskie otrzyma w ciągu najbliższych lat ponad 735 mln euro!

Te setki milionów będzie można przeznaczyć na różnorodne działania, począwszy od ścieżek rowerowych, przez odnawialne źródła energii, na edukacji i kulturze kończąc. Skorzystają także seniorzy oraz przedsiębiorcy. Co ważne, zgodnie z informacjami, które płyną z Brukseli, łatwiejszy dostęp do środków będą miały współpracujące ze sobą grupy, do których zaliczają się także samorządy.

Zatem po raz kolejny sprawdza się powiedzenie: razem można więcej!