Czy słubicki szpital dostanie 5 milionów na termomodernizację? Wszystko na to wskazuje! - Powiat Słubicki

- Rozbudowa i modernizacja słubickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego idzie pełną parą, a we wtorek dotarły do nas kolejne świetne wiadomości dotyczące naszego szpitala – nie kryje radości starosta Leszek Bajon.

Ta informacja rzeczywiście może cieszyć i cieszy: zarząd województwa przyjął uchwałę, zgodnie z którą szpital w Słubicach będzie mógł się starać o dofinansowanie na termomodernizację budynku. Chodzi aż o 5 milionów złotych, które lecznica może otrzymać – uwaga – w trybie pozakonkursowym!

- Podejmujemy szereg działań związanych z ochroną środowiska i podnoszeniem komfortu życia mieszkańców województwa lubuskiego. W tej kategorii mieszczą się także projekty związane z termomodernizacją – mówi członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Na razie podjęto decyzję w sprawie identyfikacji projektów. Kolejnym etapem będzie wezwanie do ich złożenia, potem ocena ekspercka i wreszcie decyzja o dofinansowaniu.
Dziękujemy i trzymamy kciuki za powodzenie projektu!