Za nami pierwsza w tym roku sesja Rady Powiatu i spotkanie starosty z dyrektorami szkół - Powiat Słubicki

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu radni wysłuchali m.in. sprawozdań z ubiegłorocznych działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Dziennego Domu Senior+.

Miniony rok podsumowały również działające przy Radzie komisje. Ponadto przyjęto uchwałę o przeniesieniu z Cybinki do Słubic Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata", która już wkrótce zacznie funkcjonować w budynku po byłym internacie "Rolniczaka".

Dziś zaś starosta Leszek Bajon spotkał się z dyrektorami: Zespołu Szkół Licealnych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalnego Ośrodka - Szkolno Wychowawczego, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Słubicach oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim.

Rozmawiano m.in. o sytuacji szkół w związku z pandemią czy o bieżących potrzebach placówek, zwłaszcza tych remontowo - inwestycyjnych. Podpisano również porozumienie o dofinansowaniu przez powiat opłat oraz form specjalności kształcenia nauczycieli w 2021 roku.