Uwaga! Przypominamy o zmienionych zasadach funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Dróg w starostwie - Powiat Słubicki

W związku z trwającym stanem epidemii oraz stosując się do wytycznych w zakresie ograniczenia bezpośredniego kontaktu osób przypominamy, że od 9 listopada Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Słubicach funkcjonuje na następujących zasadach:

• nie są wydawane numerki do rejestracji oraz nie ma możliwości korzystania z umówionego terminu  internetowego;
  • załatwiane są tylko sprawy dotyczące pojazdów niezarejestrowanych w RP (pojazdy sprowadzone z zagranicy oraz nowe zakupione w salonie);
  • inne sprawy w uzasadnionych przypadkach mogą być załatwione, jednak tylko po konsultacji i wskazaniu przez pracowników Wydziału Komunikacji i Dróg;
  • wydawanie wtórników prawa jazdy, przedłużenie ważności prawa jazdy lub wpis kwalifikacji zawodowych do prawa jazdy jest prowadzone tylko dla kierowców poruszających się w ruchu międzynarodowym.

Informujemy, że ustawą z dn. 31.03.2020r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 568 z późn. zm.) o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały wydłużone terminy ustawowe (w tym czas na dopełnienie obowiązku zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z UE oraz obowiązku zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu zarejestrowanego w RP) z 30 do 180 dni.

W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców aby ograniczyć BEZPOŚREDNIE (osobiste) załatwianie spraw w urzędzie. Przypominamy o możliwości załatwiania niektórych spraw korespondencyjnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, a osoby posiadające „Profil zaufany” za pośrednictwem platformy ePUAP lub elektronicznej skrzynki podawczej starostwa.

Bieżące informacje na stronach: