Uwaga! Ważne informacje dla pacjentów słubickiego szpitala! - Powiat Słubicki

Jak wiemy, zgodnie z decyzją wojewody lubuskiego, słubicki szpital od poniedziałku do odwołania będzie pełnił rolę lecznicy II poziomu zabezpieczenia COVID-19.
Zgodnie z decyzją szpital przygotował na swoich oddziałach 115 łóżek, aby pomagać osobom zakażonym koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia.

Z tego względu zawieszona zostaje działalność wszystkich oddziałów szpitalnych oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Będą działać: specjalistyczne poradnie przyszpitalne, dział rehabilitacji, laboratorium, rtg, a także nocna i świąteczna opieka medyczna. Od 26 października poradnie specjalistyczne funkcjonować będą w następujący sposób:

Biały budynek przy wjeździe do szpitala, od strony ulicy Nadodrzańskiej:

• Poradnia ginekologiczno - położnicza;
  • Poradnia chirurgii urazowo - ortopedycznej;
  • Poradnia chirurgii ogólnej;
  • Nocna i świąteczna opieka medyczna;
  • Pracownia endoskopii nieczynna do odwołania.

Szczegółowe informacje, dotyczące m.in. godzin przyjęć pacjentów oraz telefonów kontaktowych, będziemy uzupełniać na bieżąco.

Poradnie przy ulicy Mickiewicza:

• Zostanie tu przeniesiona poradnia medycyny pracy;
  • Pozostałe poradnie, znajdujące się przy ulicy Mickiewicza, działają bez zmian.

Strefa „czysta” dla pacjentów:

• Dział rehabilitacji – czynny tak, jak dotychczas - wejście od strony ul. Kopernika (wejście zostanie wydzielone i oznaczone);
  • Laboratorium i rtg (przejście dla pacjentów przez budynek administracji).

Wszystkie planowane zabiegi są odwołane. W tej sprawie pracownicy szpitala będą się kontaktować telefonicznie z pacjentami.

Jeśli zaś chodzi o nagłe przypadki, prosimy dzwonić na numer 112. Dyspozytor zadecyduje, do jakiego szpitala zostanie przewieziony pacjent.

Kolejne informacje zamieszczane będą na bieżąco na facebookowych profilach szpitala i starostwa. Szpital jest podczas niełatwej reorganizacji, dlatego prosimy o wyrozumiałość.