Mural przy starostwie uczcił bohaterów dzisiejszych czasów - Powiat Słubicki

Na pewno niektórzy z was widzieli już mural, który w niedzielę pojawił się na tyłach garaży przy Starostwie Powiatowym.

- Tematyka zapewne nikogo nie dziwi. Ostatnie miesiące udowodniły, że nie wszyscy zamaskowani superbohaterowie noszą peleryny. Są wśród nas, niosą pomoc, ryzykują, będąc przy tym często niedoceniani - podkreśla starosta Leszek Bajon.

To dzieło pokazuje, że mieszkańcy pogranicza doceniają. I dziękują. Dlatego w ramach realizowanego przez Fundację "Dobro Kultury" projektu "Sztuka na granicy" powstało takie właśnie dzieło, wykonane przez Tomka Romanowa. Brawo! Uroczyste odsłonięcie murala już pojutrze.

Przedsięwzięcie powstało przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słubicach. Przypomnijmy, że "Sztuka na granicy" to nie tylko mural - w ramach projektu zorganizowano także warsztaty z instruktorami z grupy Westside People.