A jednak się udało - z Uradu do Aurith popłyniemy promem! Będzie też wieża widokowa! - Powiat Słubicki

Różnie wyglądały losy tego polsko - niemieckiego projektu. Podczas gdy gmina Cybinka miała dopięte wszystko na ostatni guzik, jej partnerzy zza Odry nagle się wycofali. Na szczęście niedawno zmienili zdanie. Efekt? Wkrótce między Uradem a Aurith ruszy przeprawa promowa, z której korzystać będą piesi i rowerzyści.

Tym razem nie ma już odwrotu - wczoraj obie strony przekazały sobie umowę partnerską. Burmistrzowi Cybinki Markowi Kołodziejczykowi, przewodniczącej Rady Miejskiej Annie Śliwińskiej i sekretarzowi gminy Sebastianowi Łukaszewiczowi towarzyszył starosta Leszek Bajon. Wprawdzie promu jeszcze nie ma, ale w przedostaniu się na drugi brzeg Odry pomogli niemieccy strażacy.

Warto dodać, że projekt to nie tylko przeprawa promowa. W jego ramach po polskiej stronie, obok niedawno wybudowanej przystani, stanie wieża widokowa. Zaś nasi sąsiedzi doczekają się nowego przyczółka dla cumującego promu. Prace ruszą w kwietniu, a wszystko ma być gotowe na wiosnę 2022 roku. Wtedy też między Uradem a Aurith zacznie kursować prom. Czekamy zatem z niecierpliwością!