Udało się! Warty 133 tysiące złotych sprzęt komputerowy trafił do starostwa! - Powiat Słubicki

Dostaną go uczniowie z naszych rodzin zastępczych oraz dzieciaki z "Naszej Chaty"!

44 supernowoczesne laptopy, 36 drukarek, niezbędne oprogramowanie oraz spory zapas płynu do dezynfekcji, 1300 rękawiczek i 1050 maseczek - to wszystko trafiło dziś do starostwa. A kosztowało niemało, bo około 133 tysiące złotych. Na szczęście pieniądze udało się pozyskać ze środków unijnych, w ramach projektu "Wsparcie pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19".

- Ze sprzętu będą korzystać wychowankowie "Naszej Chaty" oraz dzieci z rodzin zastępczych - mówił dziś, podczas przekazania urządzeń starosta Leszek Bajon. Towarzyszyli mu: przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza oraz członek zarządu powiatu Maciej Błoński.

- Zrobiliśmy rozeznanie i cieszymy się, że sprzętu wystarczyło dla wszystkich potrzebujących. Te komputery przydadzą się nie tylko do nauki czy pracy zdalnej, można z nich korzystać także w czasie wolnym - podkreślała Anna Gołębiowska, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Starosta podziękował także wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do tego, że sprzęt trafił do naszych podopiecznych w iście ekspresowym tempie - akurat na początek roku szkolnego.