Fundacja na Rzecz Collegium Pollonicum zaprasza na bezpłatne szkolenia dla opiekuna osoby starszej lub asystenta osoby niepełnosprawnej - Powiat Słubicki

Fundacja na Rzecz Collegium Pollonicum rozpoczęła rekrutację na dwa bezpłatne kursy, które odbędą się w Słubicach:

• opiekun osób starszych
  • asystent osób niepełnosprawnych

Kursy przeznaczone są dla opiekunów faktycznych, czyli osób, które zajmują się osobami starszymi oraz członków najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnością (niesamodzielnych) i pochodzą z terenu powiatu słubickiego.

W czasie kursu jest zapewniona opieka nad osobą starszą lub z niepełnosprawnością.

Kurs na asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej trwa 60 godzin, w tym 20 godzin części teoretycznej i 40 godzin praktycznej. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak pojęcie niepełnosprawności, udzielanie pierwszej pomocy, pielęgnacja i obsługa sprzętu pomocniczego.

Natomiast kurs na opiekuna osób starszych trwa 80 godzin, uczestnicy poznają m.in. jak dobrać metody, techniki, narzędzia i formy realizacji działań opiekuńczo-wspierających do sytuacji życiowej, stanu zdrowia, problemów i potrzeb osoby starszej, w jaki sposób udzielać wsparcia emocjonalnego i aktywizować ją, motywować do samodzielności.

Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Aby się zgłosić, konieczne jest złożenie podpisanego formularza – w biurze w Słubicach, ul. T. Kościuszki 1 w głównym budynku Collegium Polonicum, pokój 209.

Kontakt telefoniczny: 61 829 67 91 lub 884 309 488.

Szczegóły oraz harmonogram zajęć zostaną podane osobom, które będą brały udział w kursach. Każdy uczestnik kończący zajęcia otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj:

Plakat szkolenia Subice 1 3