Doczekaliśmy się! Droga z Nowych Biskupic do Rzepina przeszła końcowy odbiór. Wkrótce uroczyste przecięcie wstęgi! - Powiat Słubicki

Stan drogi z Nowych Biskupic do Rzepina od lat spędzał sen z oczu kierowcom. Jak wiemy, we wrześniu ruszył remont nawierzchni, który nie należał do najtańszych. Na szczęście pieniądze się znalazły: to dzięki wspólnemu, polsko – niemieckiemu projektowi, którego stroną wiodącą jest powiat słubicki, a partnerem niemiecki powiat Odra – Szprewa.

W ramach projektu, po stronie polskiej wyremontowano niespełna 9 - kilometrowy odcinek wyżej wymienionej drogi, powstała też ścieżka rowerowa z z Gajca do Rzepina. Z Unii Europejskiej udało się pozyskać spore dofinansowanie - aż 1,3 mln euro. W inwestycję włączyły się też gminy Rzepin i Słubice, dokładając do niej po milionie złotych.

Dziś dokonano odbioru końcowego prac. Obecni byli m.in. wicestarosta Robert Włodek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jan Stachowiak, a także przedstawiciele wykonawcy, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz gmin, przez które przebiega świeżo wyremontowana droga.
Jej uroczyste otwarcie już 11 września, w obecności m.in. naszych partnerów zza Odry.