To już 15 lat wzorowej współpracy! - Powiat Słubicki

- Podczas gdy niektórzy żyją tylko przeszłością, my stawiamy na przyszłość. Nasza współpraca nabiera rozpędu i nie przeszkodziła jej nawet pandemia - mówił wczoraj starosta Leszek Bajon podczas rozmowy ze starostą powiatu Odra - Szprewa Rolfem Lindemannem.

Starostowie obu partnerskich powiatów spotkali się w Fuerstenwalde z okazji 15 - lecia podpisania porozumienia o wzajemnej współpracy między powiatem słubickim a powiatem Odra - Szprewa.

- Potencjał obu naszych powiatów jest ogromny. I trzeba robić wszystko, by go wykorzystać - mówił towarzyszący staroście członek zarządu powiatu Maciej Błoński.

Podsumowano dotychczasowe działania partnerskie obu powiatów dotyczące m.in. infrastruktury drogowej, współpracy służb mundurowych, seniorów oraz osób niepełnosprawnych z obu stron Odry, a także te związane z turystyką transgraniczną. Wspomniano o wspólnych, niedawnych posiedzeniach radnych z obu powiatów oraz obchodach ważnych dla Polski i Niemiec rocznic.

- 15 lat temu powstało partnerstwo, które nie istnieje jedynie na papierze. Jest pełne życia - nie krył radości starosta Rolf Lindemann, który zaproponował, by współpracę obu powiatów rozszerzyć o projekty związane z ochroną zdrowia, sektorem weterenaryjnym i wspólnymi działaniami instytucji społecznych z obu stron Odry. Jesteśmy "na tak"!

Dziękujemy za przemiłe przyjęcie i do zobaczenia wkrótce! Tym razem po polskiej stronie.