Minął rok, odkąd powiat słubicki ma swój sztandar - Powiat Słubicki

Dokładnie rok temu w Collegium Polonicum dokonano uroczystego przekazania i poświęcenia sztandaru powiatu słubickiego. Stało się to w przededniu 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Wszystko zaczęło się jednak 6 lat wcześniej, kiedy w 2013 roku zawiązał się Komitet na rzecz ufundowania sztandaru dla powiatu słubickiego. Jego przewodniczącą została Kazimiera Jakubowska, która wraz z pozostałymi członkami zachęcała mieszkańców do przekazywania datków potrzebnych do uszycia sztandaru.

Zgłosiło się około trzydziestu osób, firm i instytucji, które wsparły działania Komitetu. Udało się zebrać potrzebną kwotę, jednak w międzyczasie zmieniły się insygnia powiatu, przez co wykonanie sztandaru trzeba było przesunąć. Wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, a szefowa Komitetu Kazimiera Jakubowska została matką chrzestną sztandaru. Nadwyżkę zebranej kwoty przekazano na wakacyjny wyjazd dzieci z "Naszej Chaty".

Kiedy sztandar nie jest prezentowany podczas ważnych uroczystości, możecie go podziwiać w nowej sali konferencyjnej starostwa. Wszystkim darczyńcom i członkom Komitetu raz jeszcze dziękujemy!