W tym roku Festiwal Zawodów przenosimy w… świat wirtualny! - Powiat Słubicki

- Jesteśmy nowocześni, elastyczni i znajdujemy rozwiązania nawet w tak trudnej sytuacji. I takie, oczywiście, są też nasze szkoły – podkreśla starosta Leszek Bajon, który zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Zawodów, w ramach naszego projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim".

Tegoroczna edycja imprezy, z uwagi na pandemię, odbędzie się… w internecie.
- Taka forma Festiwalu, mimo niełatwego okresu, pozwoli na promocję powiatowych szkół średnich, a jednocześnie na zebranie potrzebnych informacji w jednym miejscu. Ułatwi to absolwentom szkół podstawowych zdobycie wiedzy na temat kierunków kształcenia w danej placówce. Być może takie rozwiązanie przyjmie się i, gdy już skończą się fundusze projektowe na organizację imprezy, warto będzie utrzymać formułę wirtualną? – zastanawia się starosta.

Festiwal w sieci? To możliwe!

Już od najbliższego poniedziałku do 30 maja, na facebookowym profilu Starostwa Powiatowego w Słubicach, codziennie ukazywać się będą filmy promujące zawody, których młodzież uczy się w naszych szkołach. Nie zabraknie też informacji na temat profilów, którymi mogą pochwalić się placówki.
 - Umieszczenie w jednym miejscu oferty powiatowych szkół ponadpodstawowych, ich promocja (ze szczególnym uwzględnieniem kierunków zawodowych), a także ułatwienie absolwentom i ich rodzicom dostępu do informacji niezbędnych przy wyborze szkoły – to główne cele naszego Festiwalu Zawodów – wylicza Agnieszka Zwierzchaczewska, powiatowy doradca zawodowy.
Udział w imprezie zadeklarowało siedem szkół średnich oraz czternaście podstawowych z całego powiatu, ale nie tylko.
Serdecznie zapraszamy młodzież i opiekunów. Ten Festiwal jest dla Was! Pozwoli Wam na wybór dalszej drogi.

A filmik promujący Festiwal znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.