Chwała bohaterom! Oddaliśmy cześć ofiarom II wojny światowej - Powiat Słubicki

- Jesteśmy tutaj, by oddać hołd bohaterom i ofiarom najkrwawszego konfliktu w dziejach świata – mówił w piątek starosta Leszek Bajon, tuż po uroczystościach z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Rozpoczęły się one złożeniem kwiatów przez starostę i przewodniczącego Rady Powiatu Wiesława Kołoszę pod pomnikiem na placu Bohaterów.
W południe uroczystość przeniosła się do słubickiego kościoła pw. Ducha Świętego. Nie było tu przemówień, nie było tłumów. To ze względów bezpieczeństwa, związanych z koronawirusem. Byli za to przedstawiciele samorządów (wliczając w to starostę Leszka Bajona, burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka oraz szefów obu rad: powiatu i miejskiej).
Wszyscy złożyli kwiaty pod niedawno odsłoniętą tablicą poświęconą żołnierzowi polskiemu. Nie mogło zabraknąć delegacji służb mundurowych oraz słubickich związków, dla których piekło wojny wciąż jest żywym wspomnieniem: Koła Sybiraków i Dzieci Wojny. Przy ołtarzu ustawiono zaś sztandary powiatu słubickiego oraz powiatowych szkół.
A dzięki telewizji HTS mieszkańcy będą mogli obejrzeć relację z uroczystości. Raz jeszcze, chwała bohaterom!

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.