Poznawali starostwo od kuchni i... zachwycali się graffiti - Powiat Słubicki

Jakie są główne zadania powiatu i starosty? Co można załatwić w wydziałach starostwa oraz powiatowych jednostkach, aż wreszcie: czym zajmuje się Rada Powiatu? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedział dziś uczniom VIII klasy słubickiej szkoły Euregio wicestarosta Robert Włodek.

- Jesteśmy tutaj w ramach szkolnych zajęć, taka wiedza o społeczeństwie w terenie. Zamierzamy też przyjść na sesję Rady Powiatu - zapowiedział opiekun ósmoklasistów Dawid Magdulski.
Dziękujemy za wizytę i zapraszamy także inne szkoły (i przedszkola) - chętnie pokażemy starostwo "od kuchni".
Uczniowie zwiedzili też nową salę konferencyjną, gdzie zachwycili się graffiti, zdobiące od niedawna jedną ze ścian. Przy okazji dziękujemy Tomaszowi Romanowowi i Robertowi Kubicy, którzy w osiem godzin (nieodpłatnie!) stworzyli to cudo. A jak wieść niesie, wkrótce także inne powiatowe budynki użyteczności publicznej będą przyozdobione w podobny sposób.
Jak wam się podoba ten pomysł?