Słubiccy Sybiracy realizują swoją misję już 30 lat - Powiat Słubicki

"...A myśmy szli i szli, dziesiątkowani... Przez tajgę, stepy, plątaniną dróg..." - to fragment Hymnu Sybiraków, którym rozpoczęto wczorajsze obchody 30. rocznicy założenia słubickiego Koła Związku Sybiraków.

Była modlitwa i uczczenie zmarłych członków Koła, wspomnienia kilku Sybiraków, krótkie przypomnienie historii Koła, a także otwarcie wystawy "Zesłani na Sybir". Nie zabrakło programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów słubickiej "Dwójki".
- Zdaję sobie sprawę, że Wy, którzy przeżyliście piekło tamtych dni, chcecie pozostawić po sobie nie tylko ślad swego istnienia, ale również uświadomić potomnym, że należy szanować i cenić niepodległość, bo nie jest ona nam dana raz na zawsze - pisał w swoim liście starosta Leszek Bajon, skierowanym do wszystkich Sybiraków z naszego powiatu. W imieniu starosty list odczytała i przekazała prezesowi słubickiego Koła Związku Sybiraków Edwardowi Jurczence sekretarz powiatu Wioletta Grzęda.
To była niezapomniana lekcja historii. Dziękujemy za zaproszenie!

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.