Wstęga i nożyczki poszły w ruch! Dom Dziennego Pobytu w Górzycy otwarty! - Powiat Słubicki

- Powiat słubicki zawsze będzie wspierać podobne przedsięwzięcia - mówił w piątek starosta Leszek Bajon, który wraz z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim uroczyście otworzył nową placówkę. Towarzyszyli im m.in.: wójt Górzycy Robert Stolarski, szefowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach Monika Karasińska i... pan Antoni, który dokonał ostatniego cięcia wstęgi, a to dlatego, że... jako pierwszy zapisał się do nowego Domu Dziennego Pobytu. Gratulujemy!

- Takich miejsc nigdy dość! Zarząd województwa ma za zadanie wspierać takie przedsięwzięcia i robi to bardzo chętnie - podkreślał M. Jabłoński
 To kolejny Dom Dziennego Pobytu, utworzony w ramach projektu "Opiekuńcze skrzydła powiatu", którego liderem jest Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum, zaś partnerami: powiat słubicki, gmina Cybinka i stowarzyszenie Po PROstu.
- A dzięki przychylności gminy Górzyca, nasz nowy Dom mógł powstać na terenie tutejszego Kompleksu Sportowo - Rehabilitacyjnego - nie kryła radości Magdalena Tokarska, szefowa Fundacji.
 W górzyckim Domu Dziennego Pobytu jest miejsce dla 20 podopiecznych - osób niesamodzielnych pod względem ruchowym, rozwojowym czy statusu materialnego. Będą oni mieli zapewnioną ośmiogodzinną, profesjonalną opiekę w dni powszednie, wraz z posiłkami. Nabór trwa.
A zatem, cytując wójta Górzycy: Niech się dzieje!