Najpierw posprzątali, a potem... zarzucili wędki. O puchar starosty trwała zacięta walka! - Powiat Słubicki

- Wędkarze z powiatu słubickiego to grupa niezwykle aktywnych i pełnych pomysłów osób. W imprezach przez nich organizowanych bierze zawsze udział wielu mieszkańców naszego regionu, dlatego bardzo chętnie wspieramy zawody, takie jak te – mówił wczoraj starosta Leszek Bajon, podczas podsumowania zmagań wędkarskich, zorganizowanych na Odrze przez słubickie koło nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego. Starosta ufundował puchary i nagrody.

- Zawody przebiegały tak, jak co roku: w miłej atmosferze. Trzeba podkreślić, że każdy z uczestników dokładnie posprzątał swoje stanowisko, zarówno przed, jak i po zawodach – zastrzega Ryszard Płaczkowski, prezes PZW nr 2, który apeluje do mieszkańców, by dbali o tereny tuż przy rzece, a śmieci zabierali ze sobą.
Wędkarze łowili na dwie wędki, metodą gruntową, „na żywej rybie". A oto wyniki: w kategorii pań najlepsza okazała się Patrycja Waszkiewicz, zaś kolejne miejsca na podium zdobyły: Leonarda Openkowska i Eliza Peretiakowicz.
Wśród panów pierwsze miejsce zajął Piotr Pałubiak, przed Robertem Bejenką i Jakubem Woźnicą.
W imieniu starosty raz jeszcze gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Turniej wędkarski dofinansowano z budżetu powiatu słubickiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku.