By usprawnić komunikację między gminami i ułatwić życie pasażerom - Powiat Słubicki

Starosta Leszek Bajon zaprosił dziś szefów wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu słubickiego na spotkanie dotyczące organizacji przewozów w publicznym transporcie zbiorowym.

Starosta zorganizował to spotkanie w związku z obowiązującą od kilku dni ustawą o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej oraz nowymi zasadami dofinansowania przewozów na liniach komunikacyjnych.
- Podczas spotkania omówiono problematykę związaną z publicznym transportem zbiorowym oraz uzgodniono sposób współpracy w tym zakresie – tłumaczy starosta.
Przedstawiciele gmin rozmawiali z L. Bajonem o możliwościach finansowania transportu publicznego na terenie powiatu słubickiego. Ustalono, że kwestie przewozów pasażerskich pomiędzy poszczególnymi gminami będą uregulowane bezpośrednio między nimi, na mocy odpowiedniego porozumienia.