Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum szuka mentorów biznesowych - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza do współpracy przedsiębiorców, którzy chcieliby zostać mentorami, czyli przewodnikami dla młodych przedsiębiorców społecznych.

 W ramach Ośrodka Wsparcia

Ekonomii Społecznej, który prowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w tym roku będzie realizowane nowe działanie: mentoring dla przedsiębiorstw społecznych. Do kogo jest kierowany? Na czym polega? Kto może zostać mentorem?

 Dzięki działalności ośrodka w ciągu ostatniego roku wsparcie otrzymało 40 przedsiębiorstw społecznych. Tworzą je osoby, które z różnych powodów do tej pory miały problemy na rynku pracy. Skorzystały z dotacji, pomocy specjalistów - i prowadzą działalność gospodarczą na lokalnym rynku.

 Ale początki w biznesie nie są łatwe. Dlatego oprócz wsparcia doradczego i szkoleniowego, OWES realizować będzie dla nich również program mentoringu. Mentoring to metoda nauki, która bazuje na partnerskiej relacji pomiędzy mentorem a uczniem. Polega na tym, że doświadczony przedsiębiorca jako mentor nowo powstałego przedsiębiorstwa społecznego dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem. Co bardzo ważne, jest to relacja dobrowolna - mentor jest wolontariuszem, nie otrzymuje wynagrodzenia.

 Obszary, w których może doradzać mentor mogą być różne, od ogólnego wsparcia dot. zarządzania przedsiębiorstwem, współpracy z otoczeniem, budowania pozycji i marki przedsiębiorstwa, po wzmocnienie osobiste lidera i pracownika czy zarządzanie sprzedażą. Ale nie mniej ważna jest życiowa mądrość wypływająca z doświadczenia mentora – podejścia do biznesu, do porażek i sukcesów, czy wyznaczania celów i dążenia do ich realizacji.

 Mentorem może zostać każdy przedsiębiorca, który chciałby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, czy właśnie zdobytą przez lata mądrością życiową. Ten, kto chciałby dać coś z siebie innym. Również on sam na pewno odniesie korzyści z tej relacji. Oprócz satysfakcji, udział w programie to możliwość zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania kontaktów. A także budowanie dobrej praktyki firmy w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. OWES zaprezentuje mentorów i ich firmy na swojej stronie.

Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://owes.zgora.pl/oferta/csr/

Informacji udziela: Monika Robaszyńska, animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, tel. 533 316 284, e-mail: m.robaszynska(malpa)fundacjacp.org

Udostępnij