Radni murem za zarządem powiatu: jest absolutorium! - Powiat Słubicki

Były kwiaty, wzajemne podziękowania oraz brawa... Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu powiatowi radni uchwalili absolutorium dla zarządu powiatu za 2018 r. Oznacza to, że radni akceptują zeszłoroczne działania starosty, wicestarosty oraz członków zarządu powiatu.

- Dziękuję za zaufanie radnym oraz pracownikom starostwa, szczególnie pani skarbnik - mówił starosta Leszek Bajon tuż po głosowaniu.
Absolutorium nie było jedyną okazją do wręczania bukietów kwiatów: otrzymał je również przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę oraz Beata Bożemska, architektka krajobrazu, bez której pomocy nasi seniorzy nie mieliby swojego wspaniałego ogródka.
- Jako, że pani Beata jest również nauczycielką, niech te kwiaty będą symbolem podziękowań dla wszystkich nauczycieli, bo miniony rok szkolny był dla nich wyjątkowo ciężki - podkreślał starosta.
Podczas tej ostatniej przed wakacjami sesji Rady Powiatu przedstawiono także raport o stanie powiatu w 2018 roku, zaś prezes słubickiego szpitala Łukasz Kaczmarek zaprezentował sprawozdanie z działalności lecznicy w ubiegłym roku.