Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego w powiecie słubickim - Powiat Słubicki

Projekt „Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego w powiecie słubickim” jest uzupełnieniem zadań projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie słubickim” i odpowiedzią na część potrzeb powiatu w zakresie inwestycji w infrastrukturę zawodową. Realizacja przedmiotowego projektu będzie miała bezpośredni wpływ na stopniowe rozwiązywanie problemów infrastrukturalnych jednostek oświatowych. Projekt wspiera kształcenie zawodowe w dziedzinach, które są relewantne dla inteligentnych specjalizacji tj. Innowacyjny przemysł – kształcenie w zawodzie technik architektury krajobrazu.
Celem głównym projektu jest zasadnicza poprawa warunków kształcenia zawodowego na terenie powiatu słubickiego, poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy poprzez wsparcie kształcenia zawodowego i ustawicznego, również poprawę warunków kształcenia względem potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Jest to modernizacja starych (w ostatnim czasie niewykorzystywanych) warsztatów, i dostosowanie ich do potrzeb kształcenia w zawodzie technik architektury krajobrazu.
Budżet projektu ogółem wynosi 1 015 237,65 zł, wkład własny 152 390,25 zł.