Starostwo Powiatowe w Słubicach

ul. Piłsudskiego 20, 69-100 Słubice
Telefon: 95 759 20 10, FAX: 95 759 20 11

Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Jak obronić Odrę przed zanieczyszczeniem?


 

4 września w Ratzdorf na Odrze odbyło się polsko-niemieckie ćwiczenie ratownicze z zakresu ochrony wód przed zanieczyszczeniami.
Ćwiczenie zorganizowane zostało w ramach Grupy Roboczej G3 „Zanieczyszczenia awaryjne” Międzynarodowej Komisji Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniem i polegało na wspólnych działaniach polskich i niemieckich straży pożarnych podejmowanych w celu likwidacji plamy substancji ropopochodnej, która została uwolniona do rzeki. 
Zadaniem do wykonania przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach oraz Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. było rozstawienie zapory pomostowej na rzece oraz zebranie uwolnionej substancji z wykorzystaniem skimera i separatora oleju. Strona niemiecka w ramach ćwiczeń rozstawiła zaporę elastyczną, wykorzystującą boję nastawną. Element ten był sprawdzeniem skuteczności działania nowej technologii w zakresie zwalczania zanieczyszczeń na rzekach szybko płynących. Wśród obserwatorów ćwiczenia nie zabrakło przedstawiciela Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Słubicach. Więcej zdjęć z ćwiczeń na naszym profilu na Facebook'u.

GALERIA


12.09.2017 08:40 wiek: 134 dni

Przydatne linki

realizacja: Agencja internetowa Go-2-Web