Oni znają się na walce z żywiołem jak mało kto! - Powiat Słubicki

Czym jest dojście ewakuacyjne? Przed jaką temperaturą chroni ubranie ochronne typu ciężkiego? I czym jest strefa pożarowa? Między innymi z takimi pytaniami musieli poradzić sobie uczestnicy dzisiejszych, powiatowych eliminacji turnieju "Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się w naszym starostwie.

Zmagania przebiegały w trzech kategoriach: klasy I-IV i V-VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Turniej dofinansował powiat słubicki, zaś nagrody wręczał wicestarosta Robert Włodek – Jestem mile zaskoczony, że aż tylu młodych przejawia zainteresowanie niesieniem pierwszej pomocy oraz metodami przeciwdziałania i walki z pożarami – mówił, życząc uczestnikom powodzenia.

A oto najlepsi:

• III miejsce w kategorii szkół podstawowych (klasy I-IV) zajął Nikodem Iwański, II nagrodę wywalczył Kacper Kaczmarek, a najlepiej spisał się Paweł Baran.
  • Wśród uczniów klas V-VIII najlepszy okazał się Michał Kuśmierek, przed Kają Mierzejewską i Alicją Puzinowską.
  • Z kolei I miejsce wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zajął Szymon Czaja, II – Karol Bąk, zaś trzecia nagroda powędrowała do Mai Walczak.

Gratulujemy! Zdobywcy I i II miejsc będą reprezentowali powiat podczas eliminacji wojewódzkich turnieju, które 26 kwietnia odbędą się w słubickim Collegium Polonicum. Życzymy powodzenia!