There is no translation available.

 - Doskonała zabawa, połączona z edukacją. Szkoda, że to już koniec – mówili w Starościnie uczestnicy Akademii Małego Leśnika, podczas niedzielnego podsumowania tegorocznej edycji. Starosta Leszek Bajon objął imprezę swoim patronatem i ufundował upominki dla młodych miłośników lasu.

 - Wieńczące projekt spotkanie rozpoczęło się od pokazu, podczas którego można było podziwiać umiejętności pilarzy. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie trofeów myśliwskich z całego świata, znajdujących się w tzw. Łuckiewiczówce. Tutaj, w roli przewodnika, nieoceniony okazał się dyrektor Technikum Leśnego w Starościnie Przemysław Jarosik – opowiada koordynator Akademii i regionalista Damian Utracki.

Jednak najważniejszym momentem był uroczysty apel, podczas którego odbyło się pasowanie na Małego Leśnika, połączone z wręczeniem atrakcyjnych upominków. Podziękowano także Annie Gandeckiej z Nadleśnictwa Rzepin, za podzielenie się z uczestnikami bezcenną wiedzą.  A wszystko to przy dźwiękach rogów sygnalistów myśliwskich.

III edycja Akademii Małego Leśnika przeszła do historii. Jednak już odliczamy czas do następnej! Więcej zdjęć z podsumowania znajdziecie na naszym profilu na Facenooku.

fot. Julia Wieckowska, Marta Jednoszewska

Share