There is no translation available.

Wczoraj radni wojewódzcy rozstrzygnęli ostatecznie konkurs „Lubuska Baza Sportowa” i udzielili dotacji jednostkom samorządu terytorialnego na dofinansowanie inwestycji w zakresie infrastruktury sportowej. Powiat słubicki otrzymał aż 164.600 zł wsparcia na modernizację sali gimnastycznej przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim. Drugie tyle samorząd powiatowy dołoży do remontu z środków własnych.

Wygląda więc na to, że dla MOS-u nadchodzi dobry czas: bo trzeba przypomnieć, że niedawno, w ramach "Polskiego Ładu", powiat słubicki otrzymał 4.250.000 zł. Ta kwota z kolei będzie przeznaczona na adaptację jednego ze skrzydeł placówki na potrzeby internatu.

Wracając do „Lubuskiej Bazy Sportowej”: w ramach konkursu wsparcie otrzymały także trzy gminy z naszego powiatu: Górzyca - na przebudowę boiska sportowego w Czarnowie (100 tys. zł), Rzepin - na budowę szatni przy boisku w Kowalowie (99.300 zł) i Słubice - na budowę terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej w Kunowicach (90 tys. zł).

Po raz kolejny dziękujemy radnym i zarządowi województwa za przychylność i wsparcie. Szczególne podziękowania należą się radnej Marii Jaworskiej, która jest także szefową sejmikowej komisji kultury, edukacji, sportu i turystyki, a także członkom zarządu województwa: Marcinowi Jabłońskiemu i Łukaszowi Poryckiemu.

Share