Podczas pierwszego posiedzenia Powiatowej Rady Seniorów wybrano jej zarząd - Powiat Słubicki

- Powiatowa Rada Seniorów powstała po to, by jej członkowie mogli nam, jako zarządowi powiatu, podpowiedzieć, na co wydać środki przeznaczone dla środowisk senioralnych lub doradzić w kwestiach szczegółów składnych przez nas

projektów. To wszystko po to, bo jak najpełniej zaspokoić państwa potrzeby - mówił dziś, podczas inauguracji pierwszego posiedzenia Powiatowej Rady Seniorów starosta Marcin Jabłoński. Towarzyszyli mu wicestarosta Leopold Owsiak oraz członkowie zarządu: Amelia Szołtun i Danuta Sawicka.

To osoby, którym chce się chcieć

Przypomnijmy: Powiatowa Rada Seniorów została powołana przez zarząd powiatu 25 stycznia. Jest to zespół doradczy, konsultacyjny i inicjatywny, który w oparciu o zasoby wiedzy i doświadczenia środowiska osób starszych, będzie współpracować z zarządem powiatu i powiatowymi radnymi w zakresie ważnych spraw lokalnych, a w szczególności dotyczących planowania i polityki senioralnej.
Zgodnie z zapisami statutu Powiatowej Rady Seniorów, składa się ona z osób delegowanych z organizacji działających na rzecz środowiska seniorów lub zrzeszających seniorów.
Organizacje te wskazały swoich przedstawicieli, którzy zasiedli w radzie. A oto jej skład:
1. Maria Grobelna – Kordas - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Słubicach
2. Jan Nowak - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Słubicach
3. Danuta Siembida - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Słubicach
4. Barbara Kwiatkowska - Stowarzyszenie Seniorów Rzepińskich
5. Krystyna Boberska - Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Oddział w Gorzowie Wielkopolskim
6. Emilia Rodzianowska - Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Oddział w Gorzowie Wielkopolskim
7. Andrzej Pych - Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ Słoneczko”
8. Grażyna Dereń - „Lepsze Jutro Wsi Lubiechnia Wielka”
9. Jan Skałecki - Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej – Regionalny Klub Seniorów i Sympatyków w Kowalowie
10. Janusz Lange - Stowarzyszenie „ Przystań” - Słubice
11. Wanda Lipowicz - Stowarzyszenie Lebuser Ziemia – Słubice
12. Romualda Frydrych - Klub Abstynenta „Droga” – Rzepin.

Zarząd Rady już wybrany!

Zgodnie ze statutem nowo powołanej Powiatowej Rady Seniorów, jej przewodniczącego wybrał zarząd powiatu.
Radzie przewodniczyć będzie Barbara Kwiatkowska ze Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich.
- Jej doświadczenie i znajomość samorządu oraz problemów osób starszych wykracza poza granice miejscowości, którą reprezentuje - uzasadniali swój wybór starosta oraz członkowie zarządu powiatu.
Następnie przyszedł czas na wybór wiceprzewodniczącego i sekretarza Rady. W tajnym głosowaniu, jednogłośnie, na wiceszefa Rady wybrano Marię Grobelną - Kordas, zaś na sekretarza - Krystynę Boberską.
- Życzymy wiele wytrwałości i umiejętności w dążeniu do realizacji planowanych zadań na rzecz społeczności seniorów.
Jednocześnie pragnę wyrazić nadzieję, że wspólnym wysiłkiem zrealizujemy zadania, jakie stawia przed sobą nowo powołana Powiatowa Rada Seniorów - przeczytali jej członkowie w liście gratulacyjnym, który otrzymali od starosty.
Dołączamy się do życzeń!

A poza tym...

Podczas dzisiejszego posiedzenia Powiatowej Rady Seniorów dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Gołębiowska opowiedziała o rychłym utworzeniu w Słubicach Domu Opieki Dziennej dla seniorów, a Marta Rusek z Frankfurcko - Słubickiego Centrum Kooperacji zachęciła do udziału w obchodach Dnia Europy, które odbędą się 9 maja.

Więcej zdjęć z dzisiejszego posiedzenia Powiatowej Rady Seniorów znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.