Sala gimnastyczna przy słubickim liceum jest już gotowa - Powiat Słubicki

- Już za kilka dni będą mogli z niej korzystać uczniowie i nie tylko – ogłosił w piątek starosta Leszek Bajon, który podziwiał nowy obiekt z senatorem Władysławem Komarnickim i wicedyrektorką Zespołu Szkół Licealnych Jolantą Górą. - Kiedy początek budowy przypadł na realizowany przez powiat słubicki program naprawczy, mało kto wierzył, że się uda. Dziś możemy nie bez dumy powiedzieć, że daliśmy radę - dodał starosta.

Jako że sala gimnastyczna została zbudowana dzięki wydatnej pomocy samorządu województwa (który dołożył na ten cel 2,5 miliona złotych), nie mogło zabraknąć marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego.

- Początek tej jakże koniecznej inwestycji miał miejsce w niełatwym czasie. Toteż tym bardziej cieszę się z jej ukończenia – mówił.

Koniec budowy potwierdził Łukasz Zaworski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Sala gimnastyczna nadaje się pod względem technicznym do użytku. Czekamy jeszcze na ostatnie formalności, po czym na parkiet oraz trybuny będą mogli wejść uczniowie – oznajmił.

Oficjalne otwarcie nastąpi zaś 1 września, z początkiem nowego roku szkolnego.

- Żadne słowa nie oddadzą mojej radości z przekazania tej sali do użytku - podkreślała Jolanta Góra. Wygląda więc na to, że tym razem nasza młodzież przywita pierwszy dzwonek z dużo większą radością!