W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego powstanie nowoczesna, wirtualna strzelnica - Powiat Słubicki

Poznajecie tę salę gimnastyczną na terenie dawnej „Samochodówki”? Już niebawem zmieni się ona nie do poznania – oto bowiem Ministerstwo Obrony Narodowej pozytywnie rozpatrzyło wniosek, złożony w lutym przez powiat słubicki. Teraz trafi do niego 158 tysięcy złotych dofinansowania na stworzenie w CKZiU wirtualnej strzelnicy (obok już istniejącej, pneumatycznej). Co ważne, będzie ona służyła nie tylko uczniom Centrum, ale i wszystkim innym z terenu powiatu, również z podstawówek.

– Cieszy fakt, że strzelnica powstanie w miejscu, w którym przez lata święcili tryumfy członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Muszkiet". Poza tym nowy obiekt na pewno uraduje także uczniów utworzonej w zeszłym roku w CKZiU klasy wojskowej - mówi starosta Leszek Bajon.

Strzelnica ma być gotowa do końca roku. Odliczamy zatem czas do pierwszych strzałów!