Wreszcie! Słubicki szpital śmiało można nazwać lecznicą na miarę XXI wieku - Powiat Słubicki

Niespełna dwa lata temu zakończyła się budowa supernowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wczoraj zaś oddano do użytku główną część szpitala, która doczekała się gruntownej termomodernizacji.

- Gdy powstał nowy nowy SOR mieszkańcy pytali mnie, kiedy przyjdzie pora na tzw. starą część szpitala, która nie była remontowana od ponad pół wieku. Postanowiłem sobie, ze do końca tej kadencji dojdzie do modernizacji. I słowa dotrzymałem – mówił starosta Leszek Bajon, podczas uroczystego przecięcia wstęgi przy odnowionym głównym wejściu do szpitala.

Był również marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. – To, ile osób było zaangażowany w te wielomilionowy projekt, naprawdę robi wrażenie – podkreślał.

- Podziękowania należą się także naszemu personelowi. Bo nawet najbardziej nowoczesny sprzęt nie zastąpi oddanych pacjentom pracowników – zaznaczył prezes szpitala Adam Koniuk. Nie zabrakło wiceprezes Magdaleny Wiadomskiej-Łażewskiej oraz burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Parę słów o całej inwestycji: termomodernizacja to nie tylko odnowione elewacje i docieplenie obiektu, ale i estetyka. W ramach inwestycji zostały wstawione także nowe okna i drzwi wejściowe, wymiany doczekały się piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna, a w całym szpitalu zamontowano oświetlenie LED. Nie zabrakło również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych. Koszt całej inwestycji wyniósł około 13 mln 460 tys. zł, z czego pozyskana dotacja z Urzędu Marszałkowskiego to około 10 mln 346 tys. zł.

Wkrótce wokół odnowionego obiektu zostaną nasadzone kolejne rośliny, będzie także przestronny parking dla pracowników, pacjentów i ich rodzin.

mae1