"Aktywizacja drogą do sukcesu" - trwa nabór do nowego projektu PCPR-u - Powiat Słubicki

Miło nam przedstawić kolejny projekt, realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Jego nazwa to „Aktywizacja drogą do sukcesu”, a skierowany jest on głównie dla rodzin z problemami opiekuńczo-wychowawczymi oraz osób zarówno przebywających w rodzinach zastępczych, jak i je opuszczających.

W jaki sposób przebiegać będzie owa aktywizacja? – Poprzez poradnictwo prawne czy psychologiczne. W ramach aspektu edukacyjnego będą prowadzone kursy prawa jazdy czy tzw. szkoła dla rodziców, w której będą oni mogli szlifować umiejętności wychowawcze. Nie zabraknie zajęć nakierunkowanych na poprawę kondycji fizycznej uczestników, warsztatów czy nauki pierwszej pomocy. Będzie też można liczyć na wsparcie przy podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu – zapewnia Anna Gołębiowska, szefowa PCPR-u, która na dzisiejsze spotkanie poświęcone temu dwuletniemu projektowi zaprosiła do starostwa przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin powiatu słubickiego, kuratorów sądowych ze Słubic, Sulęcina i Krosna Odrzańskiego, a także Dorotę Łazarczyk, dyrektorkę słubickiej „Naszej Chaty”.

Była to też okazja, by porozmawiać o szeroko pojętej pomocy społecznej w powiecie. Dziękujemy wszystkim za przybycie i przypominamy, że nabór w ramach projektu wciąż trwa. Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, przy ul. Sienkiewicza 28 lub pod nr tel. 95 758 21 40 oraz 505 259 034.

Projekt „Aktywizacja drogą do sukcesu” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027, Priorytet 6 Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli, Działanie 6.9 Aktywna integracja społeczno–zawodowa.

Więcej zdjęć ze spotkania znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.