Powiat jako partner w projektach - Powiat Słubicki

Powiat jako partner w projektach

Frankfurt nad Odrą realizuje wraz z miastami partnerskimi już drugi europejski projekt sieciowy w ramach programu dla obywateli, w którym w roli partnera uczestniczy również Powiat Słubicki.

Projekt, którego beneficjentem wiodącym jest Inicjatywa Pracy Letschin, jest współrealizowany przez partnerów niemieckich, tj.  Powiat Marchijsko-Odrzański, Powiat Odra-Szprewa, Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą, Stowarzyszenie Turystyczne Pojezierze Odra-Szprewa, a także przez partnerów polskich, tj. Powiat Sulęciński oraz Powiat Słubicki.

Powiat Słubicki jest partnerem w projekcie pn. "Modelowe taNGO", który jest realizowany przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum z siedzibą w Słubicach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 5.4. Rozwój Potencjału Trzeciego Sektora.

Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 2014-2020

Wsparciem objęte są cztery placówki kształcenia zawodowego znajdujące się w Powiecie Słubickim:

Powiat Słubicki wraz z partnerem wiodącym tj. miastem Frankfurt nad Odrą w roku 2015 zrealizował w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, projekt pn. „System wspólnych transgranicznych działań na rzecz ochrony przeciwpowodziowej”

W ramach ww. projektu zakupiono przez Powiat Słubicki m.in.: samochód rozpoznawczo-operacyjny, samochód rozpoznania i dowodzenia, dwie przyczepy ze sprzętem pompowym i pozostałym wyposażeniem specjalistycznym, przyczepę z mobilnymi zaporami przeciwpowodziowymi oraz trap ratowniczy. W części końcowej projektu odbyły się dwa ćwiczenia polsko-niemieckich jednostek pożarniczych po obu stronach Odry z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Jedną z atrakcji podsumowujących realizację projektu była organizacja „Pikniku Powódź”, gdzie mieszkańcom zaprezentowano polskie i niemieckie samochody i sprzęt pożarniczy, jak również odbyły się praktyczne pokazy związane z ochroną przeciwpowodziową oraz szereg prelekcji i promocji dotyczących omawianej tematyki.

Całkowita wartość dofinansowania (Powiat Słubicki): 180 133,59 Euro

Środki z EFRR: 153.113,55 Euro