Papier odchodzi do lamusa: już wkrótce w starostwie ruszy elektroniczny obieg dokumentów! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już niedługo w Starostwie Powiatowym ruszy Elektroniczny Obieg Dokumentów (EOD), połączony z realizacją w urzędzie e-usług. To kolejny mocny punkt realizowanego przez nas projektu "Rozwój e-usług

w powiecie słubickim".

Czym jest EOD?

Najkrócej mówiąc, to teleinformatyczny system, służący do elektronicznego zarządzania dokumentacją. Umożliwia on wykonywanie w nim czynności kancelaryjnych, dokumentowanie przebiegu załatwiania spraw oraz gromadzenie i tworzenie dokumentów elektronicznych.
Wprowadzenie systemu EOD wymaga przygotowania urzędu oraz jego pracowników, aby zarówno oni, jak i mieszkańcy naszego powiatu sprawnie oraz wygodnie mogli załatwić każdą sprawę w starostwie.

Ruszyły przygotowania

Dlatego wczoraj zorganizowano spotkanie, podczas którego omówiono aktualnie prowadzone działania w ramach naszego e-projektu, a także przedstawiono propozycje tematyki szkolenia obejmującej zagadnienia związane z zapewnieniem bezpieczeństwa danych po wdrożeniu Elektronicznego Obiegu Dokumentów, w świetle ogólnego rozporządzeniem o ochronie danych. 
Była też mowa o ustaleniu uczestników szkoleń oraz ich terminów, a także o dokonaniu podziału grup szkoleniowych.
W spotkaniu wzięli naczelnicy wydziałów starostwa, którzy przedstawili koordynatorowi projektu tematy szkoleń, według nich najbardziej istotne dla swoich zadań.
O postępach nad wdrażaniem EOD będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij