Ruszył nabór do kolejnego etapu projektu "Aktywna integracja". Kto może wziąć w nim udział? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Niedawno pisaliśmy o spotkaniu noworocznym, na które starosta Marcin Jabłoński zaprosił przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz jednostek organizacyjnych z terenu powiatu słubickiego. Spotkanie, które

zorganizowano w ramach projektu „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” , miało na celu m.in. przybliżenie działań podejmowanych w ramach ww. projektu w zeszłym roku, zaprezentowano także plany na rok 2018.

Tym razem rodziny zastępcze

Kilka dni później, w ramach tego samego projektu, odbyło się kolejne spotkanie, tym razem dla rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu. Starostę reprezentowała członek zarządu powiatu Amelia Szołtun
- Uczestnicy spotkania, po zapoznaniu się z możliwymi formami wsparcia w ramach ww. projektu, mieli możliwość wypełnienia z pomocą naszych pracowników wymaganych dokumentów niezbędnych do uczestnictwa w projekcie. Łącznie w obu spotkaniach wzięło udział prawie 100 osób - mówi nam Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.
- Poprzez owe spotkania chcieliśmy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, by wspólnie promować aktywną integrację wśród mieszkańców powiatu słubickiego - dodaje A. Gołębiowska.

Trwa nabór na kolejny rok!

Przypominamy, że trwa rekrutacja do projektu na rok 2018. Udział w nim mogą wziąć:
- osoby z niepełnosprawnością;
- dzieci i młodzież przebywające w pieczy zastępczej (w rodzinach zastępczych / placówce opiekuńczo – wychowawczej), pełnoletnich wychowanków opuszczających pieczę zastępczą, a także rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych, w tym rodziny zastępcze.
Celem projektu jest: zwiększenie aktywności społecznej i/lub zawodowej u co najmniej 113 klientów PCPR w Słubicach, w okresie od 1 września 2016 r. do 31 grudnia 2018 r., dzięki zastosowaniu wachlarza usług aktywnej integracji.

Udział w projekcie jest bezpłatny!
Dodatkowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28, pokój nr 4 lub pod numerem telefonu: 95 758 21 40 wew. 24. Osoba do kontaktu: Justyna Tyburczy, pracownik socjalny.

Udostępnij