Starosta zaprosił powiatowe stowarzyszenia i organizacje na noworoczne spotkanie - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- To świetnie, że pomyślano o takim spotkaniu. Dzięki temu wszyscy mogliśmy się zobaczyć, wymienić doświadczenia, podsumować miniony rok, a także porozmawiać ze starostą o planach na nowy - mówili nam przedstawiciele stowarzyszeń

i organizacji, działających na terenie naszego powiatu, którzy wzięli wczoraj udział w noworocznym spotkaniu z zarządem powiatu oraz przewodniczącym Rady Powiatu, w jednej ze słubickich restauracji. Wśród gości nie zabrakło również m.in. wicestarosty Leopolda Owsiaka, wojewódzkiej radnej Grażyny Dereń, a także dyrektorów szkół, pracowników Starostwa Powiatowego oraz szefów i przedstawicieli jednostek powiatowych. 
Starosta Marcin Jabłoński przypomniał, że już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs dla organizacji pozarządowych z naszego powiatu na realizację zadań publicznych i zachęcił do składania ofert. Starosta opowiedział także m.in. o rychłym powołaniu Powiatowej Rady Seniorów oraz uruchomieniu w Słubicach Dziennego Domu Opieki dla Seniorów. 
Ideę wspólnych spotkań stowarzyszeń i organizacji z całego powiatu docenił także przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, który podkreślał wagę integracji i wzajemnego poznania się, co, według niego, może zaowocować wspólnymi działaniami. Mogliby skorzystać na nich wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy w luźnej atmosferze, świąteczny poczęstunek, a także prezentację projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach". Przedstawiono także zalety dwóch nowoczesnych aplikacji dla mieszkańców (dotyczącej powiadamiania o zagrożeniach oraz mobilnego przewodnika po powiecie). Z kolei o prężnej działalności Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum opowiedziała jej prezes Magdalena Tokarska. Nie obyło się bez upominków - każdy z gości otrzymał od starosty powiatowy kalendarz.

Więcej zdjęć z uroczystości na naszym profilu na Facebook'u. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udostępnij